Wymiana międzyszkolna uczniów z Gimnazjum w Königsbrunn

W dniach 01.06.-06.06 2011 gościliśmy w ramach wymiany międzyszkolnej uczniów Gimnazjum w Königsbrunn k. Augsburga (Bawaria). Była to ich oraz ich opiekunów pierwsza wizyta w Polsce. Przyjechało do nas 20 osobowa grupa teatralna. Głównym punktem wizyty były przedstawienia teatralne w języku niemieckim przygotowane przez grupy DSD I Kl. liceum (opieka p. Rybicka i p. Toczydłowska) przez młodzież z Augsburga. Odbyły się one w naszej szkole w piątek 03.06. Tego też dnia goście z Niemiec uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego i francuskiego. Uczniowie obu szkół wzięli udział w wycieczce do Białowieży i Warszawy. Polscy uczniowie pokazali gościom ponad to nasze miasto i nasza szkołę.

Wymianę międzyszkolną przygotowały: p. Rybicka i p. Toczydłowska.

W dniach 13.06. 19.06.2011 odbyła się wymiana międzyszkolna w Königsbrunn k. Augsburga. Wzięli w niej udział uczniowie grup DSD I Kl. liceum (opieka p. Rybicka i p. Toczydłowska). Częścią wizyty były warsztaty teatralne oraz zwiedzanie Augsburga i Monachium. Uczniowie zwiedzili też słynny zamek Neuschwanstein w Alpach i odbyli wycieczkę statkiem po jeziorze Ammersee, trzecim co do wielkości w Bawarii. Uczniowie mieszkali u niemieckich rodzin mieli wiec ogromną szansę na doskonalenie znajomości języka nie tylko podczas wizyty w gimnazjum, czy w czasie warsztatów teatralnych lecz również w czasie wolnym, który spędzali ze swoimi nowymi niemieckimi kolegami.

Zobacz zdjęcia w galerii.