Rok szkolny 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 stypendystami zostało sześciu uczniów grup DSD liceum naszej szkoły.

1.) Uczniowie klas II: Izabela Drozdowska oraz Filip Twardzik z klasy II A (opiekun p. B. Saciuk) oraz Małgorzata Denysiuk i Paulina Gierejko z klasy II C (opiekun p. dyr. Zackiewicz - Wasilewska) otrzymali stypednium przyznawane przez Pädagogischer Austauschdienst (PAD) w Bonn, w ramach którego spędzą trzytygodniowe wakacje w Niemczech.

2.) Dwie uczennice klas pierwszych: Ewa Mudrewicz oraz Aleksandra Pannek (op. p. S. Toczydłowska, p. Ł.Krawczyk) w ramach otrzymanego stypendium wyjadą w wakacje do Niemiec.

Stypendium to otrzymuje rocznie kilkoro uczniów z całej Polski, wyróżniających się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w nauce języka niemieckiego. Uczniowie spędzą cztery tygodnie w Niemczech, gdzie - mieszkając u rodzin niemieckich - będą mieli okazję poznać niemieckie miasta - Bonn, Hamburg, Berlin oraz Kelheim, uczestnicząc w zajęciach wspólnie z rówieśnikami z innych krajów zawrzeć nowe znajomości, a poprzez wspólnie spędzony czas doskonalić swoje językowe umiejętności. Całkowity koszt pobytu i podróży ponosi strona niemiecka.

Relacje z pobytu już jesienią na stronie DSD w zakładce ,,Stypendia".

Życzymy udanego pobytu!