Rok szkolny 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013:

1.) w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego 15 uczniów, w tym 13 z grup DSD naszego Gimnazjum zdobyło tytuł laureata. Byli to:

Anna Bożuk – kl. II A (opiekun p. A. Rybicka); Natalia Hapunik, Ksenia Harasimiuk, Judyta Sieredzińska, Julia Szydlik, Grzegorz Torbicz – kl. II B (op. p. S. Toczydłowska); Paweł Kopeć, Joanna Kossakowska – kl. III A (op. p. B. Saciuk); Patrycja Dawidowska, Karolina Jankowska, Izabela Malczyńska, Aleksandra Siemion, Kinga Truszkowska – kl. III B (op. p. B. Twarowska)

2.) w ogólnokrajowym konkursie ,,Deutschfreund”  co roku nasi uczniowie osiągają znaczące sukcesy:

- wśród uczniów Gimnazjum Julia Szydlik – kl. II B zajęła I miejsce w kraju (op. p. S. Toczydłowska)  ; Kornel Papciak – kl. I B – I miejsce w województwie, Maja Kleszczewska - kl. I B – III miejsce w województwie, Filip Chomik – kl. I B -  V miejsce w województwie (op. p. A. Zalewska)

- wśród uczniów Liceum Jakub Sawicki – kl. II C zajął I miejsce w województwie/ XI miejsce w kraju (op. p. dyr. M. Zackiewicz – Wasilewska); bardzo dobre wyniki uzyskali również Ewa Mudrewicz – kl. I H oraz Patrycja Komorowska – kl. I E (op. p. S. Toczydłowska)

3.) Uczennica kl. III B – Karolina Jagoda Jankowska została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego    (op. p. B. Twarowska)

4.) Uczennica kl. II B – Julia Szydlik zajęła II miejsce w Konkursie dla Gimnazjalistów ,,Poliglota”   (op. p. S. Toczydłowska, p. M. Jaroszewicz)

5.) W finale XI. Olimpiady Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów udział wzięła uczennica kl. II B – Julia Szydlik (op. p. S. Toczydłowska)

6.) Uczeń klasy II A LO – Filip Twardzik doszedł do finału konkursu w ramach międzynarodowego projektu dla szkół ,,,Jugend debattiert” – ,,Młodzież debatuje”. (op. p. Ł. Krawczyk)

7.) Uczennica kl. I H – Ewa Mudrewicz zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej. (op. p. S. Toczydłowska).

8.) Trzech uczniów naszego Liceum: Ewa Mudrewicz – kl. I H (op. p. S. Toczydłowska), Jakub Sawicki – kl. II C (op. p. dyr. M. Zackiewicz – Wasilewska) oraz Katarzyna Choroszucha – kl. III H (op. p. A. Rybicka) brało udział w etapie okręgowym 36. Olimpiady Języka Niemieckiego.

9.) Stypendia wakacyjne otrzymali: Izabela Drozdowska i Filip Twardzik – kl. I A (op. p. B. Saciuk) oraz Ewa Mudrewicz – kl. I H i Aleksandra Pannek – kl. I F (op. p. S. Toczydłowska, p. Ł. Krawczyk). Więcej na temat otrzymanych stypendiów w zakładce ,,stypendia”.

10.) Wszyscy uczniowie grup DSD klas trzecich liceum uzyskali Niemiecki Dyplom Językowy, zwalniający z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech (op. p. A. Rybicka, p. S. Toczydłowska, p. dr A. Gross).

GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH OPIEKUNOM!